راز ثروت

دانلود پایان نامه

رسیدن به هدف نیازمند برنامه ریزی، تصمیم گیری صحیح، شهامت، استقامت و تمرکز است. باید عزم راسخ داشته باشید و به خواسته های خود احترام بگذارید و هر روز برای نزدیک شدن به اهداف و خواسته های خود کاری صورت دهید. اگر هر روز کار کوچکی را برای نیل به اهدافتان صورت دهید در آینده با تحولی شگرف مواجه می شوید.
مرحله چهارم: سیاست اقتصادی را فراموش نکنید.
متاسفانه بسیاری از ما شم اقتصادی نداریم و در این مورد کاملا بی برنامه و بی هدف عمل می کنیم. یادتان باشد قبل از هرگونه تصمیم گیری می بایست به صورت دقیق و هوشیارانه برنامه ریزی کنید.
برنامه ریزی اقتصادی داشته باشید و برنامه های خود را مکتوب کنید. برای این برنامه ریزی ها می بایست آینده نگر باشید و دید خود را از زمان حال فراتر برید.
اگر خودروی مد نظر شما امروز ارزشی به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان دارد پس تا هفت یا ده سال آینده می بایست قیمت آن به ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان کاهش یابد. و اگر امروز تقریبا سی سال سن داشته باشید تا چهل سالگی فرصت دارید که به موفقیت های جدیدی برسید، درآمدتان را افزایش دهید و اتومبیل دلخواهتان را تهیه کنید.
اگر فرض را بر این بگذاریم که قصد داشته باشید تا چهل سالگی به این اتومبیل برسید پس باید هر سال ۸ میلیون تومان پول برای خرید آن پس انداز کنید.
اگر احساس می کنید ده سال زمان زیادی ست می توانید اینکار را در مدت پنج سال انجام دهید اما در آن حال باید به جای ۸ میلیون تومان سالی ۱۶ میلیون تومان پس انداز داشته باشید.
این ساده ترین و مطمئن ترین راه موجود است که البته مستلزم حوصله و زمان است. موفقیت های بزرگ همیشه با چاشنی زمان همراه بوده اند حال یک انتخاب دارید. راه های کوتاه مدت را انتخاب کنید و هرگز به خواسته های خود نرسید و آنچه را به دست می آورید پایدار نباشید، یا اینکه صبر پیشه کنید و آینده را با دستهایتان، آنگونه که می خواهید بسازید.
نویسنده: توماج فریدونی
علی علیه‌السلام:
از دنیا بیزارم و زندگی را دوست دارم. زندگی نگاه منتظر یک یتیم است و دنیا حرص و طمع.
راز ثروت
10 مهارت اساسی پولی در شرایط نامساعد اقتصادی
1 – تنظیم بودجه
برای بسیاری از مردم، تنظیم اعداد بودجه کاری خسته‌کننده است. اما اگر بتوانید برنامه‌ریزی کنید که مخارج‌تان در کجا صرف خواهد شد، تصمیمات بهتری با پول خود می‌گیرید. من طرفدار بودجه‌های مفصل نیستم. این بودجه‌ها برای بسیاری از مردم کارآیی داشته‌اند، اما برای خودم به بودجه ساده نیاز دارم که روی تصویری بزرگ تمرکز دارد. طی سه سال گذشته، خوانندگانم گفتند سه تا از این بودجه‌ها واقعا اثربخش بوده است.
* بودجه سه مرحله‌ای ساده‌: تمام کارت‌های اعتباری خود را نابود کنید. 20‌درصد تمام آنچه را کسب کردید، سرمایه‌گذاری کنید. با 80‌درصد باقیمانده زندگی کنید، مهم نیست چقدر است.
* «فرمول پول متوازن» نیز عالی است. این بودجه‌ای است که من استفاده می‌کنم. 20‌درصد درآمد پس از کسر مالیات خود را به پس‌انداز (یا کاهش بدهی)، 50‌درصد را به نیازها و 30‌درصد باقی‌مانده را به خواسته‌ها اختصاص دهید.
می‌توانید بودجه را روی تکه‌ای کاغذ، صفحه گسترده یا با قطعه‌ای نرم‌افزار تنظیم نمایید.
2 – مخارج خود را ردیابی کنید
این عمل می‌تواند به طرز حیرت‌آوری برای دارایی شخصی شما نتیجه بدهد. اگر ندانید پول‌هایتان در کجا صرف می‌شود، نمی‌توانید عادات خود را تغییر دهید. می‌توانید مخارج خود را با یک دفترچه ساده پیگیری کنید، ولی اکثر مردم کامپیوتر را انتخاب می‌کنند که کارها را آسان می‌کند. می‌توانید یک صفحه گسترده برای خود ایجاد کنید یا از قطعه نرم‌افزار مالیه شخصی استفاده کنید.
4 – از هرزنامه‌ها بپرهیزید
5 – بهینه‌سازی حساب‌های بانکی
اینترنت نعمتی برای پس‌اندازکنندگان زرنگ و دانا شده است. در حال حاضر ساده است که حساب پس‌انداز آنلاینی را بیابید که تسهیلاتی را پیشنهاد دهد و نرخ بهره آن خوب باشد؛ اما در بسیاری موارد، واقعا می‌توانید نرخ‌های بهره بهتری در حساب‌های دیداری با پاداش ویژه در بانک‌های پس‌‌انداز و اتحادیه‌های کوچک محلی اعتباری بیابید. اگر از بانک‌تان راضی هستید با آنها تماس بگیرید و بخواهید تا اجرت خدمات را حذف یا نرخ سود بهتری به شما بدهند. اگر از بانک خود ناراضی هستید، بانک جدیدی بیابید.
6 – باز کردن حساب سرمایه‌گذاری
با توجه به وضع کنونی اقتصاد، باز کردن حساب سرمایه‌گذاری ترسناک به نظر می‌رسد. من نمی‌خواهم شما را نصیحت کنم که باید در سهام یا اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کنید یا هیچ کدام. من کارشناس مالی نیستم، اما می‌گویم بهترین کار است که سرمایه‌گذاری را هر چه زودتر شروع کنید. افتتاح حساب سرمایه‌‌گذاری به ترسناکی‌ای که به نظر می‌رسد، نیست. به دلیل معجزه نرخ بازدهی مرکب‌ سرمایه‌گذاری کوچک منظم در حال حاضر، در 20 یا 30 سال آینده مقدار زیادی به شما برمی‌گرداند.
7 – برای معاملات بهتر با سایرین تماس بگیرید
با تامین‌کنندگان سرویس جاری تماس بگیرید و از آنها بخواهید همان شرایط رقبا را تامین کنند یا از رقبا پیشی بگیرند؛ ممکن است انجام ندهند، ولی خواستن آن ضرری ندارد. (نرخ موفقیت با این روش 50-50 است) اگر می‌خواهید ناعادلانه رفتار کنید، تهدید کنید که حسابتان را می‌بندید. این اغلب بسیار موثر است ولی باید آماده باشید تا واقعا تهدید خود را عملی کنید.