هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با نگرش بر فقه – دانلود پایانامه

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه

تکه ای از متن پایان نامه :

موظف هستیم از جسم خود محافظت کنیم و ضرر زدن به جسم نوعی بیماری روحی و نیز گناه شرعی محسوب می‌گردد، همه ما موظف هستیم در حفظ کرامت خویش کوشش کنیم زیرا کرامت بشر مانند آبروی بشر از امور معنوی و ودیعه‌ای الهی نزد او می باشد. خداوند متعال فرموده می باشد:

وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی‏ آدَم‏(الاسراء-70) و به راستی ما فرزندان آدم را کرامت عطا کردیم.

روشن می باشد که مخدوش ساختن کرامت بشر نیز نوعی بیماری روحی و نیز گناه شرعی محسوب می‌گردد.

به ویژه اگر از آن شخص تصویر برداری شده سوء بهره گیری شده باشد یا به او تعدی و تجاوز شده باشد، گناه مرتکب شونده یا نشر دهنده تصاویر بیشتر می باشد. مشارکت در بهره‌برداری از تصاویر چنین وقایعی مشارکت در تداوم آن، تعدی به شأن انسانی می باشد.این جواب لیبرالیستها یک مبنای فلسفی دارد. نزد لیبرالیستها والاترین ارزش انسانی آزادی می باشد. حدود آزادی را نیز خود آزادی تعیین می‌کند. یعنی حد آزادی نقض آزادی دیگران می باشد و هیچ حد دیگری نمی‌تواند آزادی فردی را محدود کند. اما از دیدگاه اسلامی این مبنای کاملی نیست. آزادی در شرع اسلام یک ارزش محسوب می‌گردد اما آزادی علاوه بر حدی که ذکر گردید، محدود به حدود دیگری مانند حدود الهی می باشد. احکام الهی آزادی فردی انسانها را محدود و مشروط می‌کند. اسلام اصول ارزشی دیگری غیر از آزادی را نیز معتبر دانسته و در کنار آزادی فردی و گاهی فراتر از آن توصیه می‌کند.

مثلاً در بسیاری از موارد، عفت ارزشی والاتر از آزادی می باشد، طوری که بعضی روابط آزادانه، خلاف عفت بوده و از نظر عقلایی و نیز از نظر اخلاق اسلامی مذموم می باشد. در همه جوامع بشری به کسی که رفتارهای خلاف عفت دارد یا از این راه کسب درآمد می‌کند به دیده حقارت می‌نگرند. این امر نشان می‌دهد که عقلا
از این تعبیرات مسلّم می‌دانیم که بشر به اندازه‌ای آزاد نیست که حدود و مقرّرات الهی را زیر پا گذارد. و اذن ندارند چنین آزادیهایی را که موجب نقض حدود الهی می باشد، به شهروندان خود اعطا کنند.

همچنین در بعضی روایات به غیرت به عنوان یکی از اوصاف الهی تأکید شده و مؤمنان به این صفت ترغیب شده‌اند. این صفت از اوصاف ابراهیم نبی علیه السلام و رسول گرامی اسلام(ص)برشمرده شده می باشد.(الکافی، ج 5، ص 535-536)

همچنین در قرآن کریم به مردان و زنان توصیه شده که چشم خویش از محرمات بپوشانند:

 هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه:هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه